Jak wygląda współpraca z agencją i czy warto ją rozpocząć?

Czy warto?

Zdecydowanie warto udzielać się w mediach społecznościowych i dotyczy to każdego przedsiębiorcy jak i osób, które chcą promować swoją własną markę osobistą. Czasy dynamicznie się zmieniają, brakuje a właściwie powoli zanika Klient z „ulicy”. Każdy z nas jest teraz w sieci, przeglądamy w telefonie aktywność naszych znajomych, robimy zakupy online i masę innych rzeczy, dlatego nawet lokalne biznesy powinny istnieć w Internecie, ponieważ dzięki temu zwiększają swoją szansę na sprzedaż – a przecież o to właśnie chodzi!

Po co mi potrzebna agencja?

Nikt nie zna lepiej Twojej firmy niż Ty sam, oczywiście się z tym zgadzamy! Jednak w połączeniu z Twoją wiedzą i naszym doświadczeniem w sprzedaży online możemy zdziałać wiele. Dlatego, też warto jest rozważyć współpracę, ponieważ własne działania, których celem jest promowanie marki są jak najbardziej dobre i wskazane, natomiast nasi specjaliści wiedzą jak to zmonetyzować – a na tym się znamy bardzo dobrze.

Jak się przygotować?

Gdy już zdecydujesz się na współpracę z agencją, masz do wyboru kilka możliwości z kim chcesz rozpocząć działania mediowe:

 • Agencje lokalne: zajmujące się reklamą dla małych i lokalnych biznesów wykorzystują tradycyjne metody przekazu jak: plakaty, banery czy ulotki.
 • Domy mediowe: agencje, które planują i kupują reklamy w mediach masowych.
 • Agencje wyspecjalizowane, taka jak nasza: w kampaniach Google Ads, SEO, 360, social media czy interaktywne. 

Poszukując odpowiedniego miejsca dla rozwoju działań marketingowych dobrze jest się wcześniej przygotować na rozmowę, dokładnie określić ile chce się pieniędzy przeznaczyć na reklamę, koszty dzielimy na: 

 • budżet reklamowy (środki, które zostają wykorzystane na opłacenie reklam w Internecie), 
 • obsługa (opłacenie specjalistów odpowiedzialnych za prowadzenie działań marketingowych)
 • dodatkowe koszty: nietypowe kreacje, analityka internetowa – przygotowanie konta na Facebooku czy Google do rozpoczęcia działań reklamowych lub inne. 

Pytania, na które będziesz potrzebował znać odpowiedź. Dlaczego? Na tej podstawie specjalista może dobrać odpowiedni kanał komunikacji dla Ciebie, warto przed rozmową zastanowić się na tym:

 • Czy wiesz do kogo chcesz trafić ze swoją reklamą?
 • Kim jest Twój obecny Klient? Co kupuje? Czego oczekuje? 
 • Czy znasz swoją konkurencję?
 • Czym wyróżnia się Twój produkt lub usługa na tle konkurencji?
 • Jaki % zarabiasz na swojej sprzedaży?
 • Ile chcesz przeznaczyć miesięcznie pieniędzy na reklamę?
 • Jaki usługi Cie interesują ? Płatne reklamy? Prowadzenie konta na Facebooku? 

Przed rozmową z konsultantem przeczytaj ofertę i sprawdź czy spełnia Twoje oczekiwania. 

Co dalej?

Gdy zdecydujesz się na współpracę z agencją następnym krokiem jest podpisanie umowy, która zazwyczaj jest z miesięcznym okresem wypowiedzenia oraz zawiera informacje na temat przyszłej współpracy. 

W przypadku gdy nie masz zainstalowanych żadnych narzędzi analitycznych na swojej stronie internetowej lub na koncie na Facebooku agencja zajmie się tym w pierwszej kolejności. Jest to element pracy w którym Klient nie bierze czynnego udziału.

Agencja zabiera się do ustalenia działań reklamowych, zostanie przedstawiony Tobie harmonogram działań, plan na najbliższy miesiąc Ty go akceptujesz bądź nanosisz swoje uwagi. 

Reklamy działają, czas leci – niestety na efekty czasem trzeba poczekać. Jednak zawsze pod koniec miesiąca otrzymujesz raport by móc monitorować rezultat.

W trakcie współpracy z agencją możesz kontaktować z opiekunem celem wprowadzenia zmian lub rozwiania wątpliwości 🙂

Wspieramy przedsiębiorców w działaniach marketingowych, może i Tobie jesteśmy w stanie pomóc?