Tik Tok - nowy kanał sprzedaży on-line

Tik Tok to kolejny nowy kanał komunikacji z odbiorcami, którzy mogą stać się Twoimi potencjalnymi Klientami. Warto go rozważyć i prezentować swoje usługi właśnie tam, szczególnie dlatego, że zdobywa coraz większe zainteresowanie nie tylko osób w wieku szkolnym, ale również w przedziale wiekowym między 18 lat, a 24 lat – jest to aż 44 % użytkowników. Dlatego zdecydowanie warto istnieć na tym kanale. 

Handel społecznościowy – tak, to się zmienia!

Obecnie użytkownicy cenią dużo bardziej prawdziwe emocje, pokazane na filmiku niż baner z hasłem „kup teraz”. Tik tok to świetna platforma do prezentowania swoich produktów i usług przedstawiająca realne korzyści z użytkowania. Komunikacja w formie video trafia do potencjalnych Klientów o wiele mocniej niż reklama banerowa. Rekomendacja produktu naszego ulubionego influencera przekonuje nas bardziej niż statyczny baner w sieci – dlatego współprace są również bardzo cenne na tym kanale.

Sprzedawaj więcej dzięki reklamom Tik Tok 

Dzięki temu, że platforma Tik Tok jest ukierunkowana na sprzedaż w płatnych reklamach umieściła przycisk „Kup teraz” dostępny w USA-sprzedaż online stała się jeszcze łatwiejsza. 

Platforma Tik Tok stale się rozwija, chce rozpocząć współprace z Shopify usprawnia działania sprzedażowe dzięki dodawaniu linków e-commercowych do biogranów, przycisk „kup teraz” do reklam video i hasztagów.

Co zyskasz dzięki rozpoczęciu kampanii reklamowej na Tik Toku?

  • zwiększysz sprzedaż swoich produktów lub usług,
  • zwiększysz konwersję, czyli zapytania o Twój produkt lub usługę, 
  • rejestrację potencjalnego Klienta na stronie internetowej do którego możesz następnie wysłać newsletter i budować bazę Klientów,
  • zwiększasz zasięg rozpoznawalności swojej marki nie tylko w Polsce ale i zagranicą również
  • zwiększasz ilość wejść na stronę swoich potencjalnych Klientów 
  • budujesz pozycję swojej marki w social mediach 

Przydatne wskazówki, gdy chcesz zacząć sam prowadzić kanał na Tik Tok:

  • Zanim rozpoczniesz działania z agencją reklamową możesz spróbować swoich własnych sił na tym kanale prowadząc krótkie nagrania, tutoriale, nagrania z przepisami – próbuj różnych rzeczy i sprawdzaj co działa.
  • Reklamy powinny być kreatywne, ciekawe i naturalne. To nie jest miejsce na sztywne nagrania, przyciągaj uwagę dynamiczną muzyką i autentycznością – to jest bardzo ważne!
  • Postaraj się o współpracę z kontem, które będzie wsparciem dla Twojej działalności lub nawet autorytetem. Jeśli np. prowadzisz kanał o zdrowym odżywaniu świetnie gdyby Twoje filmiki pokazały się z udziałem np. dietetyka lub osoby promującej zdrową żywność – zdecydowanie takie działania zwiększają Twoją popularność.

To proste narzędzie może pomóc Ci rozwinąć skrzydła w gąszczu social mediowych informacji. Postaw na autentyczność, kreatywność i dynamiczność swoich filmików. Dzięki działaniom na tek platformie z pewnością zyskasz nowych potencjalnych Klientów oraz zwiększysz rozpoznawalność marki. 

Jeśli nie czujesz się dobrze w roli Social Media Ninga, zawsze służymy pomogą! Jesteśmy jedną z pierwszych agencji, która prowadzi kampanie reklamowe Tik Tok Ads. Sprawdź jak możemy Ci pomóc.