5 wskazówek, że najwyższy czas zatrudnić specjalistę ds. marketingu.

Jeszcze parę lat temu można było samodzielnie zająć się promocją swojej marki w Social Mediach odnosząc pozytywny odbiór. Natomiast dzisiaj jest to znacznie trudniejsze, głównie dlatego, że algorytmy pozycjonowania Facebooka są coraz bardziej skomplikowane i niełatwe do zrozumienia dla osoby niespecjalizującej się marketingiem. Trzeba mieć spore doświadczenie, by móc skutecznie promować reklamę, która zwinnie obejdzie algorytm i pozwoli uzyskać zamierzony cel. Z artykułu dowiesz się: kiedy należy zwrócić się do specjalisty i na co warto zwrócić uwagę podczas chęci zatrudnienia odpowiedniej osoby.

Brak doświadczenia, które jest bardzo cenne. Niektóre reklamy wymagają wyjątkowo dogłębnej analizy aby były skuteczne. Jedynie osoba, która zjadła zęby na płatnych reklamach może coś na ten temat wiedzieć. Samodzielne próby wypuszczania reklam mogą się okazać celowaniem w tarczę na oślep, bo nie wiemy jakie wskaźniki brać pod uwagę, bywa że trzeba być cierpliwym, a czasem nie warto. Tylko doświadczona osoba jest w stanie ocenić kiedy należy dokonać jaki ruch. Jeśli jesteś w momencie w którym systematycznie przeznaczasz określony budżet, a niestety nie widzisz efektów, próbowałeś już wiele metod i przeczytałeś pół Internetu, warto zdać się na specjalistę, który spojrzy biznesowo -marketingowo na Twoje działania i naniesie poprawki, które zwiększą Twoje wyniki.

 Masz mało czasu. Wraz z rozwojem Twojej firmy oczywiste jest, że część zadań będziesz potrzebował oddelegować. Jeśli jesteś w miejscu w którym brakuje Ci czasu na: e-marketing, influencer marketing, promowanie treści blogowych, testy A/B, pozycjonowanie swoich tekstów pod SEO lub Twój sklep wymaga opieki i ciągłych usprawnień. Rozważ zatrudnienie specjalisty, ponieważ dobrze prosperujący biznes, któremu będzie mało poświęcona uwaga na reklamę może szybko zniknąć w gąszczu konkurencji. Najgorszą opcją jest pozostawienie działań samym sobie… „a jakoś to będzie”.

Brak wiedzy. Można przeczytać wiele artykułów. Jednak jeśli nie poświęci się czasu na praktykę i naukę „na żywo” działania stale zmieniającego się algorytmu pozycjonowania, niestety ale nasze starania mogą się okazać bezowocne. Jeśli jest duże zainteresowanie Twoim produktem, ale niskie przychody i nie wiesz jak to sprawdzić, zmierzyć co za tym stoi – to odpowiedni moment by zwrócić się do specjalisty, ponieważ realnie tracisz każdego dnia swoich potencjalnych Klientów, którzy są zainteresowani Twoimi produktami, lecz z jakiegoś powodu nie dokonują zakupu. Bywa, że niewielka zmiana może pomóc np. praca nad spójną strategią komunikacji, zdefiniowanie Klienta idealnego, usprawnienie działania strony. 

Przekraczasz założony budżet na remarketing. Złotą zasadą działań marketingowych jest aby 80% budżetu przeznaczać na pozyskiwanie nowych Klientów, natomiast pozostałe 20% przeznaczyć na działanie porzuconych koszyków. W przypadku gdy regularnie przekraczasz budżet na remarketing. Dobrze by było by analizy dokonał specjalista, który na podstawie testów i otrzymanych danych może wyciągnąć wnioski i zaproponować rekomendacje.

Nie wiesz co nie działa. Wszystko się zgadza, masz sporą rzeszę odbiorców, prowadzisz samodzielnie Social Media, tworzysz procesy sprzedażowe, angażujesz się, a mimo wszystko efekt nie jest zadawalający? Facebook Ads sprawia, że jest niezwykle łatwo „przepalić” zaplanowany budżet bez znajomości nieustannie zamieniających się trendów. Kampanie reklamowe, wymagają przemyślenia i strategii aby trafiły do konkretnej grupy docelowej, która jest zainteresowana produktem, pominięcie tego kroku może Cię dużo kosztować. Gąszcz informacji z danymi może przytłoczyć, specjalista jest po to, by wyciągnąć trafne wnioski dla Twojej firmy. 

Gdy już jesteś gotowy do podjęcia współpracy i szukasz odpowiedniej osoby, zastanów się czy chcesz, aby to był freelancer, którego zatrudniasz na godziny czy agencja reklamowa, która będzie stale czuwać nad Twoimi kampaniami reklamowymi. Zwracaj uwagę na to czy specjalista ma doświadczenie i może Ci przedstawić swoje dotychczasowe osiągnięcia. Dlaczego jest to ważne? Nie daj się nabrać, że wyniki reklamy można zobaczyć dopiero po 3 miesiącach. Wiele razy słyszeliśmy podobne historie, jednak z naszego doświadczenia wiemy, że można inaczej. Dzięki dokładnej analizie biznesu, skupieniu się na idealnie dopasowanej reklamie dla Twojego klienta, dokonując wyborów na podstawie naszych spostrzeżeń, doświadczeń można znacznie przyśpieszyć realne wyniki. Dokładnie sprawdź czy marketer jest w stanie dogłębnie analizować dane, wyciągać trafne wnioski i wprowadzać nowe rozwiązania. Ważna jest relacja z osobą z którą chcesz nawiązać współprace jest równie istotna jak i jej doświadczenie w pracy z różnymi branżami. Zwracaj na to uwagę i wybieraj osoby z którymi dobrze Ci się rozmawia, szybko się rozumiecie, wtedy możecie łatwiej osiągnąć Twoje biznesowe cele.

Oddelegowując działania marketingowe możesz wiele zyskać: czas – możesz go przeznaczyć na rozwój swojej firmy lub odpoczynek, pieniądze – Twój budżet będzie rozsądnie dysponowany poparty doświadczeniem specjalistów, spokojną głowę – nie musisz się tym zajmować i martwić. Z pewnością zyskasz sporo nowych Klientów. Twoim nowym zmartwieniem może być ogarnięcie nowych zleceń. 

Wspieramy przedsiębiorców w działaniach marketingowych, może i Tobie jesteśmy w stanie pomóc?